Menu

E-Betoonelement использует графический бетон в качестве поверхности для элементов

30/06/2008

Graafilise betooni tehnoloogia kasutamine sai alguse Soomest, kus E-Betoonelemendi sõsarettevõttel Parma OY-l on pikaajaline katsetamise ja tootmise kogemus. Käesolevaks ajaks on seda meetodit kasutatud mitmete hoonete fassaadide, mürakaitsete ja siseruumide kujundamisel.

Eestis on selle tehnoloogia kasutamiseks valmis E-Betoonelement. Harku tehases on tehnoloogia juurutamiseks läbi viidud palju katseid ja tänaseks on valminud ka esimesed projektid.

Graafiline betoon kujutab endast betoonelementide pinnaviimistlusviisi, mida on võimalik kasutada igas suuruses elementide tootmisel. Valmistamise tehnoloogia on lihtne. Muster või muud kujundid, mida soovitakse betooni pinnale jäädvustada, trükitakse spetsiaalsele kilele betooni pinnaaeglustiga. Kiled paigutatakse vormi põhja, kust järgmisel päeval tõstetakse valatud betoonelement püsti ning selle pind pestakse survepesuriga. Kujundi toob esile kontrast puhasvalu ja pesupinna vahel.

Pinnakujunduseks vajaliku kile valmistab E-Betoonelemendile Graphic Concrete OY. Lisainformatsioon: http://www.graphicconcrete.com

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down