Menu

E-Betoonelement ehitab Kunda Tselluloositehase põhihoonete konstruktsiooni

19/10/2004

Krista Taim

AS E-Betoonelement sõlmis ligi 3 miljoni eurose lepingu Saksa peatöövõtjafirmaga RWE Industrie-Lösungen GmbH Kunda Tselluloositehase põhihoonete ehitamiseks.

ASi E-Betoonelement arendusdirektor Alar Käes ütleb, et tegu on Eestis viimase 20 aasta jooksul suurima ehitatava raudbetoonist tööstushoonega: "Kunda Tselluloositehase karkassi valmistamine on meie jaoks tõsine väljakutse, sest nii suurt hoonet ei ole siinmail pikka aega ehitatud. Seda näitab kasvõi mahukaim projektdokumentatsioon, millega me seni kokku puutunud oleme."

Käesoleva aasta novembris algab betoonelementide valamine, kuni sinnamaani tegeletakse veel projekteerimisega ja paigaldusega alustatakse juba jaanuaris.

Tselluloositehase kahe põhihoone, haavapuidumassi ja puiduhakke tootmishoone karkassi ehitamise ehitustehnilist poolt kommenteerides märgib Käes, et tehasehoonete juures on kehtestatud erinõuded vibratsiooni ja paigutiste suhtes ja nii kasutatakse esmakordselt E-Betoonelemendi toodangus monteeritavale raudbetoonkonstruktsioonile mitteomaseid momendijäiku posti ja riivi sõlmi. Lisaks komplitseerib haavapuidumassi hoone ehitust tehase 32 meetrine kõrgus ja postide pikkus ning rekordiline 45 tonnine postide kaal. Puiduhakke hoone juures on lisaks vibratsioonile probleemiks ka tootmismüra, mis tingib monteeritavate raudbetoonseinte kasutamise hoone ehitusel.

E-Betoonelemendi partner projekteerimise töövõtus on Soome projekteerimisfirma Finnmap Oy Eesti sidusettevõte EstKonsult OÜ.

AS E-Betoonelement on rahvusvahelisse gruppi Consolis Oy Ab kuuluv Eesti ja Baltikumi suurim raudbetoonelementidel põhinevate ehituslahenduste ja nendega seotud teenuste pakkuja. Ettevõttel on Eestis kokku 3 tootmisüksust: Harkus, Tamsalus ja Rakveres. E-Betoonelemendi 2003. a. käive oli 261 miljonit krooni. Töötajate arv on 400.

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down