Menu

Järve tornid – kaunis ja terviklik elementlahendus

05/01/2022

Järve tänavale on valminud kaks silmapaistvat betoonelementidest kõrghoonet, üks 18-korruseline ja teine 19-korruseline. Need kaks maja ei jää kellelegi märkamatuks, sest kõrgustesse tõusvad tornid paistavad tänu oma valgele värvile kaugele. Tornid aga võiksid olla veelgi kõrgemad…

Projekt: Järve tornid

Aadress: Järve tn 2, Tallinn
Tellija: TTP AS
Arhitekt: Martin Aunin
Elementlahendus: projekteerimine (koostöös sõsarettevõttega CES), tootmine, transport ja paigaldus
Toodete nomenklatuur: õõnespaneelid, postid, talad, trepid, rõdud, sise- ja välisseinaelemendid
E-Betoonelementi müügiinsener: Neeme Kasela
E-Betoonelemendi projektijuht: Toomas Böttcher

Toomas Böttcher, E-Betoonelemendi projektijuht: „Oleme E-Betoonelemendis väga uhked valminud Järve tornide projekti üle. Suur tänu kõigile meie koostööpartneritele – tellijale TTP’le, arhitektile Martin Auninile, projekteerijatele CES’is ja muidugi meie oma maja inimestele. Need kaks valget torni valmisid tervikliku betoonelementlahendusena alates projekteerimisest, tootmisest kuni paigalduseni välja. Juba pea 30 aastat elementehituse kogemusi on saanud selles projektis kauni teostuse.“

Järve tornid

Martin Aunin, arhitekt: „See on üks väheseid asukohti Tallinnas, kuhu on lubatud kõrghooned ning hooned on teostatud vastavalt kõrghoonete teemaplaneeringule. Hästi määravaks sai ka lennukoridor, mis tornidest üle läheb. Nende hoonete kõrgus on veidi erinev. Üks torn on 18-korruseline ja teine 19-korruseline ehk üks maja on ühe korruse võrra madalam. Kuna lennukid maanduvad üle tornide, siis lennujaamale lähemal olev torn tuli teha natuke madalam.
Kindlasti on betoon selle hoone juures üks võtmesõnu ja just selline hele valge betoon. Valge värv rõhutab  õhulisust ja kergust ning kindlasti annab elementidele ja arhitektuursele vormile sügavust juurde. Fassaad on küllaltki ruumiline ja heeliksina üles kerivad rõdulindid annavad kandva idee tornidele. Tornid ise on põhiplaanilt just ruudukujulised ja põhimaht on rõhutatult vertikaalne. Akende vahelised jaotused on  vertikaalsed ja parapetilahendus rõhutab veelgi seda, et hooned jäävad kuidagi lõpetamata ja pürgivad veel üles kõrgusesse.
See kuidas E-Betoonelement selle lõpuks valmis projekteeris, ehitas ja kokku monteeris, näitab, et see tulemus on tõesti hea. See oli õige valik. Võib-olla me siin isegi natuke nihutasime kohaliku Eesti mõistes elementehitusest arusaamist ja piire selle majaga.”

Marko Haabjärv, E-Betoonelemendi paigaldusjuht: „Oleme oma paigalduse meeskonnaga palju betoonelementlahendusi püstitanud, praegugi on nt töös Pöörise elamurajooni viimane ehk kümnes korterelamu. Oma tehasest elementide paigaldamine on tänu kommunikatsioonile ja koostööle hästi sujunud, sest jooniste liikumine ja tekkivad küsimused saavad jooksvalt lahendatud. Samuti mängib rolli hea planeerimine ja seda on oma ettevõtte siseselt kõige lihtsam korraldada. Erilist tähelepanu pöörame ka ohutusele, et töömaal oleks kõik turvalisusreeglid paigas ja sellega inimeste ohutus tagatud.
Koostöös projekteerijatega, meie sõsarettevõttega CES, oleme saanud kaasa rääkida paigalduse jaoks mugavamate ja efektiivsemate lahenduste loomisel ja kasutamisel. Hoone BIM mudelisse on sisestatud rohkem paigaldusega seonduvat informatsiooni nt elementide paigalduskuupäevad, kahe paigaldusmeeskonna haardealad ja paigalduse etapid.“

Rohkem pilte Järve tornide kohta leiad siit.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down