Ettevõttest > Tutvustus > Klubi Wool Moon > Brooklyn Funk Essentials
   
   
     

Brooklyn Funk Essentials 8. veebruar 2008  jazziklubis Wool Moon

Walidah Robinson, vokaalsolist
Lati Kronlund, bass, ansambli juht
Erik Hauser, flööt, saksofonid
Iwan van Hetten, trompet, klahvpillid ja vokaal
Desmond Foster, kitarr ja vokaal
Yancy Drew Lambert, löökpillid ja vokaal
Philippe Monrose, löökpillid
Papa Dee, vokaal
Everton Sylvester, vokaal

  WoolMoon_brooklyn2
 

www.myspace.com/brooklynfunkessentialsmusic


Brooklyn Funk Essentials  on ansambel, mis miksib jazzi, funki  ja hip-hopi. Ansambliga teevad koostööd erinevatest kultuuriareaalidest pärit muusikud ja poeedid.

Ansambli kutsusid kokku1993. aastal produtsent Artur Baker ja helilooja -bassist Lati Kronlund, viimasest sai peagi 12-liikmeliseks kasvanud ansambli muusikajuht. Bändiga hakkasid koostööd tegema NYC lauljad, dub- poeedid, muusikud. Esialgu esineti New Yorgi klubides, kuid pärast debüütalbumi Cool and Steady and Easy (1994) suurt menu hakati neid kutsuma paljudele festivalidele.  Bändi debüütalbumil tegid kaasa mitmed prominentsed muusikud nagu Maceo Parker, Tower of Poweri vaskpillirühm jt. Esimene singel Pharaoh Sandersi looga The Creator Has A Master Plan sai suureks hitiks, ka mitmed teised palad esikalbumilt on jäänud funkmuusika kullafondi nagu Take The L Train, Big Apple Boogaloo jt.  Ansambel tuuritas ühekaskümnendatel samas seltskonnas kus James Brown, Jamiroquai, The Roots jt. Fuji World Music festivalil Istambulis said nad enneolematult vaimustatud vastuvõtu osaliseks, seepärast otsustasid nad teise albumi salvestada Türgi muusikast inspireerituna. 1998. aastal ilmunud album In The Buzz Bag (1998), sisaldab  orientaalseid türgi viise funkilikus kuues, plaadil teevad kaasa türgi ja rumeenia muusikutest koosnev ansambel Laço Tayfa ja türgi klarnetist Hüsnü Senlendirici. Selle plaadi eest pälvis BFE Grammy nominatsiooni.  Aastal 2000 ilmus album Make 'Em Like It, mis sai samuti sooja vastuvõtu osaliseks. Kolmanda  plaadi muusika on sulam funkist, ladina rütmidest, reggae’st, jazzist, house’st, dub’ist, electro’st ja hip hop’ist. Edetabelitesse tõusid lood I Got Cash, Mambo Con Dance Hall ja Woman Thing. Uue sajandi algul keskendusid mitmed bändi liikmed soolokarjäärile. 2006. aastal tuldi jälle kokku maailmaturneeks nime all BFE Sound System, et esitada oma menulugusid värsketes electro ja dub versioonides. Lõpptulemusena leiti siiski, et elus funk on parim valik. Järgnesid kontserdid festivalidel ja klubides. 2007. aasta jooksul andis ansambel ainuüksi Euroopas ligi 50 kontserti. Praegu on ansamblil käsil uue albumi salvestamine, mis ilmub 2008. aasta esimesel poolel. Ansambli muusikat võib kuulda filmides Brother to Brother,  Lisa Picard is Famous, Prince of Central Park, Still Breathing jt.

Mitmetel bändi muusikutel on ka oma projekte näiteks Desmond’s Fosteri Jamaica juured väljenduvad tema reggae-albumil “Underth”. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud mainekate muusikutega nagu  Boy George, David Byrne,  Aswad, Dennis Brown jt. Ka osaleb ta moodsas Rub-a-Dub projektis. Papa Dee on tuntud rap, reggae  ja hip-hop lavadel. Ta on koostööd teinud Cat Stevensiga. 1990. aastal ilmus mitmeid ta oma bändi albumeid nagu Lettin' Off Steam , One Step Ahead jt. Ta hobbide hulka kuulub reggaeplaatide kogumine – nii on tal üle 10 000 reggae singli. Lati Kronlund on osalenud ansamblites Jackie 60 Presents Jackie MC, s, Money Chocolate, Reeperbahn, Zzzang Tumb jt. Kirjutanud muusikat Hollywoodi filmidele. Iwan van Hetten on tipptasemega trompetist ja klahvpillimängija, kes teeb kaasa ka ansamblis Sister Sledge. Sel aastal ilmunud oma kvarteti kannab nimetust Time. albumil “Underth”. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud mainekate muusikutega nagu  Boy George, David Byrne,  Aswad, Dennis Brown jt. Ka osaleb ta moodsas Rub-a-Dub projektis. Papa Dee on tuntud rap, reggae  ja hip-hop lavadel. Ta on koostööd teinud Cat Stevensiga. 1990. aastal ilmus mitmeid ta oma bändi albumeid nagu Lettin' Off Steam , One Step Ahead jt. Ta hobbide hulka kuulub reggaeplaatide kogumine – nii on tal üle 10 000 reggae singli. Lati Kronlund on osalenud ansamblites Jackie 60 Presents Jackie MC, s, Money Chocolate, Reeperbahn, Zzzang Tumb jt. Kirjutanud muusikat Hollywoodi filmidele. Iwan van Hetten on tipptasemega trompetist ja klahvpillimängija, kes teeb kaasa ka ansamblis Sister Sledge. Sel aastal ilmunud oma kvarteti kannab nimetust Time.


Brooklyn Funk Essentials kriitikute pilgu läbi:

“BFE groovib väga erineval moel, kuid samas ei kaldu nad kõrvale funki põhisuunast. Nad kombineerivad leidlikult  jazzi väge hip-hopiga.  Neile kaasa elades on tunne, et maailm muutub väiksemaks, sõbralikumaks ja lausa meeldivaks paigaks.”
David Belcher
The Glasgow Herald (Šotimaa)

“.... Maagiline  helimikstuuride põrgu .... Plaat vääriks Grammyt”
Billboard (US)

"BFE pakub isikupärast nägemust New Yorgi elust, erinevast rahvusest ja nahavärviga inimeste suhetest ja energiast. Siin on jazzi, ladina rütme, reggae’t, poeesiat, funki, hip hopi ja unustamatut musitseerimist- võrrelda võiks 90-aastate Defunk’iga. “
The Ticket (UK)

“BFE on teie unistuste bänd, plahvatusliku energiaga ja laia funky sõnavaraga on nad kahtlemata autoriteedid” The New Yorker (USA)  

“... Aasta album ... väga kaunid arranžeeringud. Siin on Eric Satie hõrgutavate harmooniate hõngu ja freddyhubbardlikku flüügelhorni delikaatset suhtlemist. Monumentaalne!
Black News (Prantsusmaa)

“Aasta parim album. Rahulik, kindel ja kerge ja tõestus sellele kui kujundlik  võib olla Hip-Hop.” 
David Cooper
Halifax Evening Courier(UK)

“BFE on üks kõige leidlikumaid ansambleid, kes ei karda eksperimenteerida musta muusika erinevate elementidega”
Sherman Oaks
Hits (USA)

“BFE täidab tantsupõranda sekunditega, varjatud aare, mis väärib laiemat tähelepanu”
Larry Fick
Billboard (USA)

“BFE kolmas album on tapvalt huvitav hübriid Maceo Parkeri, Erik Truffaz’, Sly and The Family Stone’i  ja George Clintoni loomingust. See on  suurim sulam planeedi muusikast. Suur kunst!”
Flash Magazine (Prantsusmaa)